Sports
Leagues
Clubs
Support
Blog
Register
Log in
Ponteland Tennis Club
Team:
Winter League 1
Fixtures
Filters
All Years
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2017
Sun 22 Oct 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Gosforth 2
3
-
5
(34 - 45)
Sun 22 Oct 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(34 - 45)
Gosforth 2
Group Stage - Red
Sun 05 Nov 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Jesmond 1
0
-
8
(9 - 48)
Sun 05 Nov 10:30
Home
H
Lost
L
0
-
8
(9 - 48)
Jesmond 1
Group Stage - Red
Sun 19 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Alnwick 1
0
-
8
(14 - 48)
Sun 19 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(14 - 48)
Alnwick 1
Group Stage - Red
Sun 03 Dec 10:30
Home
H
Moved
Forest Hall
Sun 03 Dec 10:30
Home
H
Moved
Forest Hall
Group Stage - Red
Sun 10 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Forest Hall
Sun 10 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Forest Hall
Group Stage - Red
2018
Sun 14 Jan 10:30
Away
A
Played
Won
W
Morpeth 2
4
-
4
(43 - 39)
Sun 14 Jan 10:30
Away
A
Won
W
4
-
4
(43 - 39)
Morpeth 2
Group Stage - Red
Sun 21 Jan 10:30
Home
H
Cancelled
Forest Hall
Sun 21 Jan 10:30
Home
H
Cancelled
Forest Hall
Group Stage - Red
Sun 28 Jan 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Northumberland 2
3
-
5
(33 - 46)
Sun 28 Jan 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(33 - 46)
Northumberland 2
Group Stage - Red
Sun 11 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Forest Hall
8
-
0
(48 - 6)
Sun 11 Feb 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 6)
Forest Hall
Group Stage - Red
Sun 25 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
GGV
5
-
3
(39 - 27)
Sun 25 Feb 10:30
Home
H
Won
W
5
-
3
(39 - 27)
GGV
Knockout Stage - 5th Teams
Sun 11 Mar 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Northumberland 4
3
-
5
(28 - 45)
Sun 11 Mar 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(28 - 45)
Northumberland 4
Knockout Stage - 5th Teams
Sun 28 Oct 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Beverley Park LTC 1
0
-
8
(14 - 48)
Sun 28 Oct 10:30
Home
H
Lost
L
0
-
8
(14 - 48)
Beverley Park LTC 1
Tier 2 - Green
Sun 11 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Stocksfield A
0
-
8
(4 - 48)
Sun 11 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(4 - 48)
Stocksfield A
Tier 2 - Green
Sun 18 Nov 10:30
Home
H
Moved
Corbridge
Sun 18 Nov 10:30
Home
H
Moved
Corbridge
Tier 2 - Green
Sun 25 Nov 10:30
Home
H
Moved
Corbridge
Sun 25 Nov 10:30
Home
H
Moved
Corbridge
Tier 2 - Green
Sun 25 Nov 10:30
Home
H
Abandoned
Corbridge
Sun 25 Nov 10:30
Home
H
Abandoned
Corbridge
Tier 2 - Green
Sun 16 Dec 10:30
Home
H
Moved
Corbridge
Sun 16 Dec 10:30
Home
H
Moved
Corbridge
Tier 2 - Green
2019
Sun 06 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Corbridge
6
-
2
(45 - 24)
Sun 06 Jan 10:30
Home
H
Won
W
6
-
2
(45 - 24)
Corbridge
Tier 2 - Green
Sun 13 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
South North Churchill 1
4
-
4
(48 - 44)
Sun 13 Jan 10:30
Home
H
Won
W
4
-
4
(48 - 44)
South North Churchill 1
Tier 2 - Green
Sun 27 Jan 10:30
Away
A
Played
Won
W
Newcastle Uni 1
7
-
1
(48 - 12)
Sun 27 Jan 10:30
Away
A
at The Northumberland Club
Won
W
7
-
1
(48 - 12)
Newcastle Uni 1
Tier 2 - Green
Sun 24 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
South Northumberland Churchill 2
8
-
0
(49 - 13)
Sun 24 Feb 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(49 - 13)
South Northumberland Churchill 2
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 10 Mar 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Yarm B
0
-
8
(0 - 0)
Sun 10 Mar 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(0 - 0)
Yarm B
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 20 Oct 10:30
Away
A
Cancelled
Gosforth 2
Sun 20 Oct 10:30
Away
A
Cancelled
Gosforth 2
Tier 2 - Indigo
Sun 03 Nov 10:30
Home
H
Cancelled
Blaydon 5
Sun 03 Nov 10:30
Home
H
Cancelled
Blaydon 5
Tier 2 - Indigo
Sun 10 Nov 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Blaydon 5
4
-
4
(35 - 36)
Sun 10 Nov 10:30
Home
H
Lost
L
4
-
4
(35 - 36)
Blaydon 5
Tier 2 - Indigo
Mon 11 Nov 10:30
Home
H
Moved
Blaydon 5
Mon 11 Nov 10:30
Home
H
Moved
Blaydon 5
Tier 2 - Indigo
Sun 17 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Shotley & Benfieldside 3
3
-
5
(35 - 41)
Sun 17 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(35 - 41)
Shotley & Benfieldside 3
Tier 2 - Indigo
Sun 01 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Tynedale
Sun 01 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Tynedale
Tier 2 - Indigo
Sun 08 Dec 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Gosforth 2
3
-
5
(33 - 39)
Sun 08 Dec 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(33 - 39)
Gosforth 2
Tier 2 - Indigo
Sun 22 Dec 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Tynedale
3
-
5
(32 - 37)
Sun 22 Dec 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(32 - 37)
Tynedale
Tier 2 - Indigo
2020
Sun 19 Jan 10:30
Away
A
Cancelled
Stocksfield B
Sun 19 Jan 10:30
Away
A
Cancelled
Stocksfield B
Tier 2 - Indigo
Sun 02 Feb 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Northumberland 4
4
-
4
(34 - 42)
Sun 02 Feb 10:30
Home
H
Lost
L
4
-
4
(34 - 42)
Northumberland 4
Tier 2 - Indigo
Sun 09 Feb 10:30
Away
A
Cancelled
Stocksfield B
Sun 09 Feb 10:30
Away
A
Cancelled
Stocksfield B
Tier 2 - Indigo
Sun 09 Feb 10:30
Away
A
Not Played
Stocksfield B
Sun 09 Feb 10:30
Away
A
Not Played
Stocksfield B
Tier 2 - Indigo
Sun 23 Feb 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Boldon 2
0
-
8
(0 - 48)
Sun 23 Feb 10:30
Home
H
Lost
L
0
-
8
(0 - 48)
Boldon 2
Knockout Stage - Knockout 6
2021
Sun 17 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
Cullercoats 2
8
-
0
(49 - 15)
Sun 17 Oct 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(49 - 15)
Cullercoats 2
Tier 2 - Green
Sun 31 Oct 10:30
Away
A
Withdrawn
Northumberland 5
Sun 31 Oct 10:30
Away
A
Withdrawn
Northumberland 5
Tier 2 - Green
Sun 14 Nov 01:00
Home
H
Played
Lost
L
Northumberland 3
0
-
8
(9 - 48)
Sun 14 Nov 01:00
Home
H
Lost
L
0
-
8
(9 - 48)
Northumberland 3
Tier 2 - Green
Sun 14 Nov 10:30
Home
H
Moved
Northumberland 3
Sun 14 Nov 10:30
Home
H
Moved
Northumberland 3
Tier 2 - Green
Sun 28 Nov 10:30
Away
A
Moved
Beverley Park 2
Sun 28 Nov 10:30
Away
A
Moved
Beverley Park 2
Tier 2 - Green
Sun 28 Nov 10:30
Away
A
Not Played
Beverley Park 2
Sun 28 Nov 10:30
Away
A
Not Played
Beverley Park 2
Tier 2 - Green
Sun 12 Dec 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Durham Moor 1
2
-
6
(22 - 39)
Sun 12 Dec 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(22 - 39)
Durham Moor 1
Tier 2 - Green
2022
Sun 16 Jan 10:30
Away
A
Moved
David Lloyd Sunderland 2
Sun 16 Jan 10:30
Away
A
Moved
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Green
Sun 16 Jan 13:00
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 2
0
-
8
(6 - 48)
Sun 16 Jan 13:00
Away
A
Lost
L
0
-
8
(6 - 48)
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Green
Sun 30 Jan 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Durham Archery 2
3
-
5
(34 - 42)
Sun 30 Jan 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(34 - 42)
Durham Archery 2
Tier 2 - Green
Sun 20 Feb 10:30
Away
A
Cancelled
Cullercoats 2
Sun 20 Feb 10:30
Away
A
Cancelled
Cullercoats 2
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 27 Feb 10:30
Away
A
Played
Won
W
Cullercoats 2
5
-
3
(39 - 36)
Sun 27 Feb 10:30
Away
A
Won
W
5
-
3
(39 - 36)
Cullercoats 2
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 06 Mar 10:30
Home
H
Played
Won
W
Northumberland 4
4
-
4
(36 - 35)
Sun 06 Mar 10:30
Home
H
Won
W
4
-
4
(36 - 35)
Northumberland 4
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 20 Mar 10:30
Home
H
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 5
4
-
4
(32 - 34)
Sun 20 Mar 10:30
Home
H
Lost
L
4
-
4
(32 - 34)
David Lloyd Sunderland 5
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 16 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
Riding Mill 1
5
-
3
(45 - 38)
Sun 16 Oct 10:30
Home
H
Won
W
5
-
3
(45 - 38)
Riding Mill 1
Tier 2 - Green
Sun 30 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
Morpeth 2
8
-
0
(49 - 22)
Sun 30 Oct 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(49 - 22)
Morpeth 2
Tier 2 - Green
Sun 13 Nov 10:00
Away
A
Moved
GGV
Sun 13 Nov 10:00
Away
A
Moved
GGV
Tier 2 - Green
Sun 13 Nov 10:00
Away
A
Not Played
GGV
Sun 13 Nov 10:00
Away
A
Not Played
GGV
Tier 2 - Green
Sun 27 Nov 10:30
Home
H
Cancelled
Wylam 1
Sun 27 Nov 10:30
Home
H
Cancelled
Wylam 1
Tier 2 - Green
Sun 04 Dec 10:30
Home
H
Moved
Wylam 1
Sun 04 Dec 10:30
Home
H
Moved
Wylam 1
Tier 2 - Green
Sun 11 Dec 10:30
Away
A
Cancelled
Beverley Park 2
Sun 11 Dec 10:30
Away
A
Cancelled
Beverley Park 2
Tier 2 - Green
Sun 11 Dec 10:30
Away
A
Not Played
Beverley Park 2
Sun 11 Dec 10:30
Away
A
Not Played
Beverley Park 2
Tier 2 - Green
Sun 18 Dec 10:30
Home
H
Moved
Wylam 1
Sun 18 Dec 10:30
Home
H
Moved
Wylam 1
Tier 2 - Green
2023
Sun 15 Jan 10:30
Home
H
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 3
3
-
5
(34 - 38)
Sun 15 Jan 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(34 - 38)
David Lloyd Sunderland 3
Tier 2 - Green
Sun 22 Jan 10:30
Home
H
Cancelled
Wylam 1
Sun 22 Jan 10:30
Home
H
Cancelled
Wylam 1
Tier 2 - Green
Sun 29 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Northumberland 3
1
-
7
(20 - 45)
Sun 29 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
1
-
7
(20 - 45)
Northumberland 3
Tier 2 - Green
Sun 12 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Wylam 1
8
-
0
(48 - 5)
Sun 12 Feb 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 5)
Wylam 1
Tier 2 - Green
Sun 19 Feb 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Hartlepool
3
-
5
(26 - 33)
Sun 19 Feb 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(26 - 33)
Hartlepool
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 15 Oct 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Northumberland 2
0
-
8
(0 - 48)
Sun 15 Oct 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(0 - 48)
Northumberland 2
Tier 2 - Green
Sun 29 Oct 10:30
Home
H
Cancelled
Shotley & Benfieldside 1
Sun 29 Oct 10:30
Home
H
Cancelled
Shotley & Benfieldside 1
Tier 2 - Green
Sun 05 Nov 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Shotley & Benfieldside 1
0
-
8
(3 - 48)
Sun 05 Nov 10:30
Home
H
Lost
L
0
-
8
(3 - 48)
Shotley & Benfieldside 1
Tier 2 - Green
Sun 26 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 3
1
-
7
(12 - 47)
Sun 26 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
1
-
7
(12 - 47)
David Lloyd Sunderland 3
Tier 2 - Green
Sun 10 Dec 10:30
Home
H
Played
Won
W
Durham Archery 2
8
-
0
(48 - 11)
Sun 10 Dec 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 11)
Durham Archery 2
Tier 2 - Green
2024
Sun 14 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Gosforth 1
0
-
8
(14 - 49)
Sun 14 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(14 - 49)
Gosforth 1
Tier 2 - Green
Sun 28 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Hexham
8
-
0
(48 - 0)
Sun 28 Jan 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 0)
Hexham
Tier 2 - Green
Sun 18 Feb 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Morpeth 2
2
-
6
(28 - 46)
Sun 18 Feb 10:30
Home
H
Lost
L
2
-
6
(28 - 46)
Morpeth 2
Knockout Stage - Knockout 5
Processing ...
Loading Data ...