Sports
Leagues
Clubs
Support
Blog
Register
Log in
Jesmond Tennis Club
Team:
Winter League 3
Fixtures
Filters
All Years
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2017
Sun 29 Oct 11:00
Home
H
Played
Won
W
Rothbury
7
-
1
(42 - 17)
Sun 29 Oct 11:00
Home
H
Won
W
7
-
1
(42 - 17)
Rothbury
Group Stage - Orange
Sun 12 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Morpeth 1
0
-
8
(10 - 48)
Sun 12 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(10 - 48)
Morpeth 1
Group Stage - Orange
Sun 26 Nov 11:00
Home
H
Played
Won
W
GGV
6
-
2
(41 - 27)
Sun 26 Nov 11:00
Home
H
Won
W
6
-
2
(41 - 27)
GGV
Group Stage - Orange
Sun 10 Dec 10:30
Away
A
Played
Won
W
Northumberland 3
5
-
3
(39 - 40)
Sun 10 Dec 10:30
Away
A
Won
W
5
-
3
(39 - 40)
Northumberland 3
Group Stage - Orange
2018
Sun 07 Jan 11:00
Home
H
Played
Won
W
Alnwick 2
8
-
0
(48 - 9)
Sun 07 Jan 11:00
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 9)
Alnwick 2
Group Stage - Orange
Sun 04 Feb 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Gosforth 1
0
-
8
(21 - 48)
Sun 04 Feb 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(21 - 48)
Gosforth 1
Group Stage - Orange
Sun 25 Feb 10:30
Away
A
Moved
Alnwick 1
Sun 25 Feb 10:30
Away
A
Moved
Alnwick 1
Knockout Stage - 3rd Teams
Sun 04 Mar 10:30
Away
A
Moved
Alnwick 1
Sun 04 Mar 10:30
Away
A
Moved
Alnwick 1
Knockout Stage - 3rd Teams
Sun 11 Mar 13:30
Away
A
Played
Lost
L
Alnwick 1
2
-
6
(29 - 42)
Sun 11 Mar 13:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(29 - 42)
Alnwick 1
Knockout Stage - 3rd Teams
Sun 28 Oct 11:00
Home
H
Played
Won
W
Alnwick 1
7
-
1
(51 - 36)
Sun 28 Oct 11:00
Home
H
Won
W
7
-
1
(51 - 36)
Alnwick 1
Tier 2 - Yellow
Sun 11 Nov 11:00
Home
H
Played
Won
W
South Northumberland Churchill 2
7
-
1
(46 - 27)
Sun 11 Nov 11:00
Home
H
Won
W
7
-
1
(46 - 27)
South Northumberland Churchill 2
Tier 2 - Yellow
Sun 25 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Morpeth 1
3
-
5
(39 - 43)
Sun 25 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(39 - 43)
Morpeth 1
Tier 2 - Yellow
Sun 09 Dec 11:00
Home
H
Played
Won
W
Rothbury
5
-
3
(46 - 30)
Sun 09 Dec 11:00
Home
H
Won
W
5
-
3
(46 - 30)
Rothbury
Tier 2 - Yellow
2019
Sun 13 Jan 10:30
Away
A
Played
Won
W
Northumberland 3
7
-
1
(48 - 23)
Sun 13 Jan 10:30
Away
A
Won
W
7
-
1
(48 - 23)
Northumberland 3
Tier 2 - Yellow
Sun 24 Feb 11:00
Away
A
Played
Won
W
Stocksfield B
6
-
2
(43 - 25)
Sun 24 Feb 11:00
Away
A
Won
W
6
-
2
(43 - 25)
Stocksfield B
Knockout Stage - Knockout 3
Sun 10 Mar 11:00
Home
H
Played
Lost
L
Gosforth 2
1
-
7
(23 - 45)
Sun 10 Mar 11:00
Home
H
Lost
L
1
-
7
(23 - 45)
Gosforth 2
Knockout Stage - Knockout 3
Sun 27 Oct 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Morpeth 1
2
-
6
(31 - 46)
Sun 27 Oct 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(31 - 46)
Morpeth 1
Tier 2 - Blue
Sun 10 Nov 11:00
Home
H
Played
Won
W
Northumberland 3
6
-
2
(44 - 33)
Sun 10 Nov 11:00
Home
H
Won
W
6
-
2
(44 - 33)
Northumberland 3
Tier 2 - Blue
Sun 24 Nov 10:30
Away
A
Cancelled
Blaydon 3
Sun 24 Nov 10:30
Away
A
Cancelled
Blaydon 3
Tier 2 - Blue
Sun 08 Dec 11:00
Home
H
Played
Lost
L
Newcastle Uni 1
4
-
4
(38 - 40)
Sun 08 Dec 11:00
Home
H
Lost
L
4
-
4
(38 - 40)
Newcastle Uni 1
Tier 2 - Blue
2020
Sun 12 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Riding Mill 1
2
-
6
(37 - 42)
Sun 12 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(37 - 42)
Riding Mill 1
Tier 2 - Blue
Sun 19 Jan 10:30
Away
A
Cancelled
Blaydon 3
Sun 19 Jan 10:30
Away
A
Cancelled
Blaydon 3
Tier 2 - Blue
Sun 16 Feb 14:00
Away
A
Cancelled
Blaydon 3
Sun 16 Feb 14:00
Away
A
Cancelled
Blaydon 3
Tier 2 - Blue
Sun 16 Feb 14:00
Away
A
Not Played
Blaydon 3
Sun 16 Feb 14:00
Away
A
Not Played
Blaydon 3
Tier 2 - Blue
Sun 23 Feb 14:00
Away
A
Cancelled
Wellfield B
Sun 23 Feb 14:00
Away
A
Cancelled
Wellfield B
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 23 Feb 14:00
Away
A
Played
Lost
L
Wellfield B
0
-
8
(0 - 48)
Sun 23 Feb 14:00
Away
A
Lost
L
0
-
8
(0 - 48)
Wellfield B
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 25 Oct 10:30
Away
A
Moved
Shotley & Benfieldside 2
Sun 25 Oct 10:30
Away
A
Moved
Shotley & Benfieldside 2
Tier 2 - Blue
Sun 25 Oct 10:30
Away
A
Not Played
Shotley & Benfieldside 2
Sun 25 Oct 10:30
Away
A
Not Played
Shotley & Benfieldside 2
Tier 2 - Blue
Sun 01 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 2
3
-
5
(32 - 41)
Sun 01 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(32 - 41)
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Blue
Sun 15 Nov 11:00
Home
H
Cancelled
Newcastle University 4
Sun 15 Nov 11:00
Home
H
Cancelled
Newcastle University 4
Tier 2 - Blue
Sun 15 Nov 11:00
Home
H
Not Played
Newcastle University 4
Sun 15 Nov 11:00
Home
H
Not Played
Newcastle University 4
Tier 2 - Blue
Sun 29 Nov 10:30
Away
A
Cancelled
Durham Archery 2
Sun 29 Nov 10:30
Away
A
Cancelled
Durham Archery 2
Tier 2 - Blue
Sun 13 Dec 11:00
Home
H
Played
Lost
L
Gosforth 2
4
-
4
(36 - 37)
Sun 13 Dec 11:00
Home
H
Lost
L
4
-
4
(36 - 37)
Gosforth 2
Tier 2 - Blue
Sun 20 Dec 10:30
Away
A
Played
Won
W
Durham Archery 2
6
-
2
(45 - 36)
Sun 20 Dec 10:30
Away
A
Won
W
6
-
2
(45 - 36)
Durham Archery 2
Tier 2 - Blue
2021
Sun 10 Jan 13:00
Away
A
Cancelled
Boldon 2
Sun 10 Jan 13:00
Away
A
Cancelled
Boldon 2
Tier 2 - Blue
Sun 10 Jan 13:00
Away
A
Not Played
Boldon 2
Sun 10 Jan 13:00
Away
A
Not Played
Boldon 2
Tier 2 - Blue
Sun 24 Jan 11:00
Home
H
Cancelled
Northumberland 6
Sun 24 Jan 11:00
Home
H
Cancelled
Northumberland 6
Tier 2 - Blue
Sun 24 Jan 11:00
Home
H
Not Played
Northumberland 6
Sun 24 Jan 11:00
Home
H
Not Played
Northumberland 6
Tier 2 - Blue
Sun 17 Oct 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Riding Mill 1
0
-
8
(14 - 48)
Sun 17 Oct 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(14 - 48)
Riding Mill 1
Tier 2 - Yellow
Sun 31 Oct 11:00
Home
H
Cancelled
David Lloyd Sunderland 3
Sun 31 Oct 11:00
Home
H
Cancelled
David Lloyd Sunderland 3
Tier 2 - Yellow
Sun 28 Nov 10:30
Away
A
Cancelled
Hexham
Sun 28 Nov 10:30
Away
A
Cancelled
Hexham
Tier 2 - Yellow
Sun 05 Dec 10:30
Away
A
Played
Won
W
Hexham
7
-
1
(44 - 29)
Sun 05 Dec 10:30
Away
A
Won
W
7
-
1
(44 - 29)
Hexham
Tier 2 - Yellow
Sun 12 Dec 11:00
Home
H
Played
Won
W
Northumberland 2
6
-
2
(40 - 30)
Sun 12 Dec 11:00
Home
H
Won
W
6
-
2
(40 - 30)
Northumberland 2
Tier 2 - Yellow
2022
Sun 16 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Shotley & Benfieldside 1
3
-
5
(35 - 42)
Sun 16 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(35 - 42)
Shotley & Benfieldside 1
Tier 2 - Yellow
Sun 30 Jan 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Blaydon 3
4
-
4
(40 - 41)
Sun 30 Jan 10:30
Home
H
Lost
L
4
-
4
(40 - 41)
Blaydon 3
Tier 2 - Yellow
Sun 30 Jan 11:00
Home
H
Moved
Blaydon 3
Sun 30 Jan 11:00
Home
H
Moved
Blaydon 3
Tier 2 - Yellow
Sun 06 Feb 10:30
Home
H
Not Played
David Lloyd Sunderland 3
Sun 06 Feb 10:30
Home
H
Not Played
David Lloyd Sunderland 3
Tier 2 - Yellow
Sun 20 Feb 10:30
Home
H
Moved
Durham Moor 1
Sun 20 Feb 10:30
Home
H
Moved
Durham Moor 1
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 27 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Durham Moor 1
6
-
2
(45 - 25)
Sun 27 Feb 10:30
Home
H
Won
W
6
-
2
(45 - 25)
Durham Moor 1
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 06 Mar 10:30
Away
A
Moved
Blaydon 3
Sun 06 Mar 10:30
Away
A
Moved
Blaydon 3
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 13 Mar 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Blaydon 3
1
-
7
(26 - 46)
Sun 13 Mar 10:30
Away
A
Lost
L
1
-
7
(26 - 46)
Blaydon 3
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 16 Oct 10:30
Away
A
Played
Won
W
Durham Archery 2
4
-
4
(38 - 36)
Sun 16 Oct 10:30
Away
A
Won
W
4
-
4
(38 - 36)
Durham Archery 2
Tier 2 - Yellow
Sun 30 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
Blaydon 3
5
-
3
(43 - 41)
Sun 30 Oct 10:30
Home
H
Won
W
5
-
3
(43 - 41)
Blaydon 3
Tier 2 - Yellow
Sun 13 Nov 10:30
Away
A
Played
Won
W
Riding Mill 2
7
-
1
(47 - 18)
Sun 13 Nov 10:30
Away
A
Won
W
7
-
1
(47 - 18)
Riding Mill 2
Tier 2 - Yellow
Sun 27 Nov 10:30
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 2
2
-
6
(26 - 41)
Sun 27 Nov 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(26 - 41)
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Yellow
Sun 11 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Stocksfield B
Sun 11 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Stocksfield B
Tier 2 - Yellow
2023
Sun 15 Jan 10:30
Away
A
Played
Won
W
Shotley & Benfieldside 1
8
-
0
(49 - 19)
Sun 15 Jan 10:30
Away
A
Won
W
8
-
0
(49 - 19)
Shotley & Benfieldside 1
Tier 2 - Yellow
Sun 29 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Northumberland 4
8
-
0
(50 - 24)
Sun 29 Jan 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(50 - 24)
Northumberland 4
Tier 2 - Yellow
Sun 05 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Stocksfield B
7
-
1
(48 - 21)
Sun 05 Feb 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(48 - 21)
Stocksfield B
Tier 2 - Yellow
Sun 19 Feb 10:30
Away
A
Played
Won
W
Wellfield A
7
-
1
(46 - 21)
Sun 19 Feb 10:30
Away
A
Won
W
7
-
1
(46 - 21)
Wellfield A
Knockout Stage - Knockout 3
Sun 05 Mar 10:30
Home
H
Played
Won
W
Morpeth 1
7
-
1
(47 - 32)
Sun 05 Mar 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(47 - 32)
Morpeth 1
Knockout Stage - Knockout 3
Sun 26 Mar 10:30
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 2
2
-
6
(31 - 43)
Sun 26 Mar 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(31 - 43)
David Lloyd Sunderland 2
Knockout Stage - Knockout 3
Sun 15 Oct 10:30
Away
A
Played
Won
W
Riding Mill 2
8
-
0
(48 - 15)
Sun 15 Oct 10:30
Away
A
Won
W
8
-
0
(48 - 15)
Riding Mill 2
Tier 2 - Blue
Sun 29 Oct 10:30
Home
H
Cancelled
Morpeth 2
Sun 29 Oct 10:30
Home
H
Cancelled
Morpeth 2
Tier 2 - Blue
Sun 12 Nov 10:30
Away
A
Played
Won
W
David Lloyd Sunderland 4
7
-
1
(44 - 16)
Sun 12 Nov 10:30
Away
A
Won
W
7
-
1
(44 - 16)
David Lloyd Sunderland 4
Tier 2 - Blue
Sun 26 Nov 10:30
Home
H
Played
Won
W
Beverley Park 2
7
-
1
(47 - 18)
Sun 26 Nov 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(47 - 18)
Beverley Park 2
Tier 2 - Blue
Sun 10 Dec 10:30
Away
A
Played
Won
W
Stocksfield A
8
-
0
(50 - 24)
Sun 10 Dec 10:30
Away
A
Won
W
8
-
0
(50 - 24)
Stocksfield A
Tier 2 - Blue
2024
Sun 14 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Northumberland 4
7
-
1
(46 - 18)
Sun 14 Jan 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(46 - 18)
Northumberland 4
Tier 2 - Blue
Sun 04 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Morpeth 2
6
-
2
(41 - 26)
Sun 04 Feb 10:30
Home
H
Won
W
6
-
2
(41 - 26)
Morpeth 2
Tier 2 - Blue
Sun 18 Feb 10:30
Away
A
Played
Won
W
Durham Archery 1
8
-
0
(48 - 19)
Sun 18 Feb 10:30
Away
A
Won
W
8
-
0
(48 - 19)
Durham Archery 1
Knockout Stage - Knockout 2
Sun 03 Mar 10:30
Home
H
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 1
3
-
5
(36 - 43)
Sun 03 Mar 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(36 - 43)
David Lloyd Sunderland 1
Knockout Stage - Knockout 2
Processing ...
Loading Data ...